Když jsem poprvé vstoupil na trh práce, nastoupil jsem na (dlouhou) kariéru v pojišťovnictví. Studoval jsem, abych vstoupil do lékařského oboru, ale účty musely být zaplaceny a pojištění bylo v té době lepší volbou. Bylo to zajímavé pole, do kterého lidé právě spadli, včetně mě, a strávili tam devatenáct let!

Pojištění Sara Knight Newcastle Naturopath Newcastle

Dříve jsem vtipkoval, že „v pojištění není nic sexy“, ale podařilo se mi udělat věci, které bych jinak neudělal; přestěhujte se do České republiky, složte zálohu za náš první dům, sledujte Czech Republicn Open z krabice společnosti a jděte do extravagantních restaurací.

Líbil se mi technický aspekt rolí a vždy mě chválili za schopnost vytvářet složitá nebo neznámá témata, která jsou snadno srozumitelná. Byl jsem a stále jsem velmi zaměřený na zákazníka, což mi dobře posloužilo.

I když jsem byl úspěšný a vyzván, byl jsem nespokojený.

Věděl jsem, že nedělám to, co mě krmí, nebo mě živí jako jednotlivec.

Hodnoty práce a společností, pro které jsem pracoval, odporovaly mým vlastním.

Snažil jsem se užít si svůj život, včetně svých dětí, mého manžela, a začal jsem o tom přemýšlet, ať to bylo cokoli. Věděl jsem, že mám úžasný život, ale nechal jsem tuto práci zničit všechno, protože jsem nebyl „já“.

Kromě toho moje zdraví opravdu utrpělo.

Moje matka mi říká, že mám šest měsíců zácpu. Na základní škole jsem byl na antibiotickém kurzu pro recidivující angínu. Vzpomínám si, že jsem měl takovou zácpu, že jsem během studií jednou týdně měl stolici a šel jsem spát v pátém měsíci těhotenství, tvrdý jako skála, ale nebylo to šestibalení!

Dalších deset let se nic nezměnilo. Jednou jsem strávil celou svatbu a recepci na záchodě s bolestmi v břiše. Vyhýbal jsem se večírkům, protože jsem se bál, co moje intuice může a nemusí. Po mnoho nocí jsem to nemohl dělat ani v autě po jídle před zvracením a dělal jsem to celé hodiny. Strávil jsem noci v bolestech a neměl jsem tušení, co to způsobilo. Vyzkoušel jsem všechny léky dostupné z prodeje, některé poskytly krátkodobou úlevu, ale nic jiného.

Po letech těchto střevních potíží (reflux, plynatost, bolest, křeče u zácpy, hospitalizace) kolem roku 2002 mi byl diagnostikován syndrom dráždivého tračníku ( IBS). Pamatuji si, jak jsem plakal, když mi bylo řečeno, že mám IBS. V té době to bylo považováno spíše za problém stresu / psychiky než za zdravotní stav. Doktor mi řekl, abych si vzal projímadla a naučil se relaxovat.

Cítil jsem se, jako bych mě vysadil na konci dlouhé silnice a bylo mi řečeno, abych si našel vlastní cestu zpět. Byl to tak bezmocný a beznadějný okamžik mého života. 

Sara Knight Bowel Clinic - Newcastle - Naturopath

Teprve poté, co jsem mnoho měsíců pracoval s lékařem v oboru přírodní medicíny, jsem se dozvěděl, jak je moje strava a myšlení spolu s bylinnými toniky nedílnou součástí mého zdraví střev. Jsem rád, že mohu říci, že moje střeva jsou nyní klidná a šťastná (i když stále nemůžete najít tvrdou skálu!).

Každou chvíli vzplanu, ale používám bylinky a dechová cvičení k jejich ovládání, aby byly kratší a méně bolestivé. Rozumím svým spouštěčům (jídlo, stres, špatný spánek) a konečně se znovu cítím pod kontrolou.

Vzhledem k tomu, že stres byl tak významným faktorem v mém vnitřním (a duševním) zdraví, musel jsem přehodnotit svou kariéru. Moje poslední pojišťovací práce mě přivedla na pokraj deprese, velmi úzkostná, vyhořená a bez sebevědomí, natož jako schopnost činit i ta nejzákladnější rozhodnutí. V tomto okamžiku byl můj vnitřní pocit nejmenší z mých problémů.

Po dlouhých diskusích s mým velmi podporujícím manželem jsem tedy opustil práci, abych mohl naturopatii studovat na plný úvazek.

Poté, co jsem opustil svou práci, jsem další tři roky studoval, uzdravoval se, vyrovnával ztracený čas se svými dvěma krásnými dětmi, znovu se zamiloval do svého manžela, znovu objevil, kdo jsem, a vytvořil nový kmen. Poprvé za velmi dlouhou dobu jsem byl neuvěřitelně šťastný.

A stále jsem, protože dělám to, co miluji, obklopený lidmi, které miluji. Mám vlastní kliniku, která se specializuje na střeva a stres, protože to jsou dvě věci, které dobře znám. Snažím se, aby se ženy cítily bezpečně, slyšeny a podporovány. Rád se zabývám technickými deníky a výzkumem a převádím je do jednoduchých léčebných protokolů jedinečných pro každého z mých vážených klientů.

Sara Knight Naturopath Newcastle Bowel Clinic

Mým cílem je dát lidem se střevními problémy příležitost, kterou mohou dělat se správným jídlem a dosáhnout úžasných výsledků s bylinkami a výživou. 

Moje cesta nebyla snadná, i když jednodušší než mnoho jiných, ale vím, že to, co jsem se naučil, mohu použít a stále se učím pomáhat ostatním.

A to mě živí a vyživuje! 

Tady můžete ode mě očekávat ...

Jako lékařský bylinkář a naturopat chci o vás vědět všechno.

Poskytuje nám o vás podrobný obraz a pomáhá mi nabídnout vám individuální plán léčby.

Léčba může zahrnovat:

  • Individuální bylinné tonikum

  • Doplňky stravy (včetně vitamínů a minerálů)

  • Úprava stravy

  • Doporučení týkající se životního stylu - cvičení, poradenství, de-stres

  • Doporučení příslušným odborníkům

  • Doporučení pro specializované testy (v případě potřeby)

Protože VY jste motorem svého zdraví, jsou všechny tyto způsoby léčby volitelné, a proto se rozhodnete, jak chcete pokračovat.

Přírodní medicína je úžasná, celostní a často ji lze stále užívat s jakýmkoli současným předpisem, který máte (nezapomeňte mi dát vědět).

S tolika možnostmi léčby konkrétního stavu máte největší šanci ho překonat a znovu získat zdraví.