Často kladené otázky


Co je naturopat?

Naturopath je lékař, který pomocí léčivých bylin, výživových doporučení, stravy a životního stylu pomáhá lidem zlepšit jejich zdraví. 

Lékař přírodní medicíny se navíc domnívá, že řešení hlavní příčiny zdravotního problému je nejlepší způsob, jak dosáhnout udržitelného zdraví. Správa vašich příznaků je také důležitá. Kombinace obou vám umožní cítit se lépe dříve i déle.  

Dále se domnívám, že vztah mezi mými klienty a mnou je sám o sobě terapeutický, a proto jsem kvalifikován jako konzultant. Poslouchám a dávám vám prostor, kde vás lze slyšet, ventilovat, podporovat a rozumět.  

Co mohu očekávat při své první návštěvě?

Počáteční konzultace je trochu propracovaná hra 20 otázek s celou řadou rad a podpory. Abych vám pomohl co nejlépe, musím pochopit, jak fungují všechny vaše systémy, a proto spousta otázek. 

Je to proto, že žádný systém v těle nefunguje izolovaně. Takže pokud někdo trpí tím, že říká, že máte střeva, mohlo by to znamenat, že váš imunitní systém je přepracovaný a vy chytáte každou chybu, která se objeví. Nebo řekněte, že vaše pokožka je suchá a svědí, no, mohlo by to být způsobeno vaší stravou, hydratací a / nebo zdravím střev. 

Tyto otázky mi umožňují pochopit, co je hlavní příčinou, stejně jako dopad vašeho zdraví na celé vaše tělo (a mysl). Podpora hlavní příčiny i výsledných příznaků umožňuje zdraví, které začíná dnes a přetrvává velkou část zítřka.

Kdy mohu očekávat, že se budu cítit lépe?

Když se se mnou domluvíte, chápu, že jste dosáhli bolesti. Cokoli trpíte, dosáhlo bodu, kdy to již není přijatelné, nesnesitelné, takže se něco musí změnit a musí se to změnit rychle.

Jedním z mých prvních cílů je osvobodit vás od plynu, zvýšit vaši energii, ať už je to jakkoli. K této krátkodobé úlevě obvykle dochází během prvních 5–7 dnů. 

Skutečná práce a skutečný přínos však pocházejí ze změn ve vašem jídle a životním stylu při poskytování léčivých bylin nebo chybějících živin, které vás provedou bodem bolesti a dosáhnete udržitelného zdraví. To může trvat týdny, měsíce, a pokud se vyskytnou závažné problémy s střevem, roky. 

Čím dříve začneme, tím lépe se budete cítit a čím dříve to začne. 

Kolik schůzek bude trvat?

U většiny problémů má minimálně tři schůzky za šest týdnů.

U SIBO se to liší podle výsledků dechových testů, takže o tom budeme diskutovat při kontrole výsledků. 

Kde sídlíte?

Moje klinika se nachází v Newcastle Health Collective na 19 Queen Street v Cooks Hill, NSW (Newcastle). 

V závislosti na dni a čase může být parkování obtížné. Počkejte prosím na čas navíc. Pokud přijdete brzy sedět a relaxovat, máme krásnou čekárnu.

Mohu také konzultovat přes Skype nebo telefonicky.

Máte zařízení EFTPOS?

Jsem schopen přijímat platby z jakékoli debetní nebo kreditní karty. Raději nebudu brát peníze, striktně z hlediska rizika. Promluvme si, jestli je to problém od vás.

Pokrývá Medicare nějaké náklady? Nebo prostřednictvím zdravotních fondů?

Medicare nepokrývá přírodní medicínu. 

Bohužel kvůli nedávným změnám v předpisech od 1. dubna 2019. Moje dávky již nejsou hrazeny z fondů zdravotního pojištění. Tato legislativa je předmětem revize a veškeré její změny budu aktualizovat.

Jaké testy děláte?

Mám přístup k řadě testů, podle toho, co potřebujete. Některé se provádějí v místních patologických centrech a mohou to být moč nebo krev. Obvykle jsou testovanými oblastmi hormony, MTHFR a funkce střev (na základě vzorku stolice) 

Dělám také testy intolerance, které si mohu domluvit přímo na mé klinice.

Musím udělat testy, vzít bylinky a živiny? 

Ne, samotné změny ve stravování a životním stylu vám mohou přinést úžasné výhody. 

Testy, byliny a živiny však navrhuji pouze tehdy, když skutečně věřím, že je potřebujete. Chápu, že máte finanční nebo jiná omezení, proto s vámi v těchto mezích pracuji. 

Jedinou výjimkou jsou doplňky SIBO, štítné žlázy a železa. Vyžadují se vyšetřování. 

Máte-li jakékoli dotazy, které nejsou výše zodpovězeny, neváhejte nás kontaktovat a zeptat se .